Genital Estetik İstanbul

  Genital estetik İstanbul, tıp dilinde “genitoplasti” olarak billinen genital estetik işlemler; vajina dudakları, G noktası ve vajinanın genişliği ile ilgili sorunların giderilmesini sağlayan işlemlerdir. Genital estetik, günümüzde giderek daha fazla kadın tarafından tercih edilmektedir. Kadının kendini iyi hissetmesi ve cinsellik sırasında rahat olması için kendini bir bütün olarak beğenmesi oldukça önemlidir. Dolayısıyla genital bölgenin görünümü de özgüven üzerinde etkilidir. Özellikle vajinanın geniş yapıda olması ya da G noktasının belirgin olmaması, cinselliği olumsuz etkileyebilir. Vajinal dudakların aşırı büyük olması ise kıyafet seçimini bile zorlaştırabilir. Bu nedenle genital estetik işlemler, kadının psikolojisi, cinsel ve sosyal yaşamı üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

  İstanbul’da genital estetik hakkında daha fazla bilgi almak için Doç. Dr. İlker Kahramanoğlu ile iletişime geçebilirsiniz.

  Genital Estetik (Genitoplasti) Nedir?

  Genital estetik ameliyatları, kadınların vajina-vulva bölgesinde sonradan ya da doğuştan olan şekil bozukluklarının giderilmesini sağlayan ameliyatlardır. Kadının cinsel organını estetik bulmaması, yanlış anlaşılma, utanç, çekingenlik gibi duyguları tetiklemekte ve bu da cinsel hayata olumsuz yansıyabilmektedir. Sıkça sosyal problemlere yol açabilen vajinal estetik bozukluklarının giderilmesi ve hastaların arzu edilen görünüme kavuşabilmeleri için genital estetik yöntemleri kullanılabilir. İletişim araçlarının her kesimden insana ulaşması ve bilgi ağının genişlemesi, kadınların bu konudaki farkındalığını artırmış, genital estetik arzusu da peşinden gelmiştir. Giderek artan sayılarda her yaştan kadınlar, sorununu gidermek için başvurmaktadır.

  Genital estetik dediğimizde, aklımıza birçok estetik uygulama gelebilir. Vajinal dudakların boyutlarının eşitlenmesi, G noktasının büyütülmesi, vajinanın daraltılması; yaygın uygulanan genital estetik işlemlerdir. Bununla birlikte, vajinanın genel görünümünü ve işlevini etkilemese de kızlık zarı dikimi de genital estetik kapsamında değerlendirilmektedir.

  Genital Estetik Neden Yapılır?

  Yaşlanmayla birlikte vücudun birçok bölgesinde olduğu gibi genital bölgede de sarkmalar meydana gelir. Genital estetik işlemlerin büyük bir bölümü, sarkmaya bağlı gelişen deformasyonu ve estetik kusurları ortadan kaldırmak için yapılır. Bununla birlikte vajina dudaklarının doğuştan sarkık yapıda olması, G noktasının yeteri kadar duyarlı olmaması durumunda da, genç hastalarımıza genital estetik yapılabilir. Bu nedenle genital estetik işlemlerin hem cinsel sağlık hem de kadının kendi tercihlerine bağlı olarak yapılabileceğini söyleyebiliriz.

  Genital Estetik İşlemler Nelerdir?

  Genital estetik alanında yapılan ameliyatları şu alt başlıklar altında sıralayabiliriz :

  • Vajinoplasti/Vajinal daraltma (beraberinde idrar kesesi sorunları da düzeltilebilir)
  • Labioplasti : Genital bölgedeki iç ve dış dudakların estetiği
  • Klitoroplasti
  • Hymen onarımı – Kızlık zarı dikimi
  • Labia majora büyültme/küçültme
  • Cerrahi olmayan diğer işlemler: G-shot, genital bölge renk açma, lazerle vajina daraltma ve idrar kaçırma tedavileri.

  Yukarıda sayılan genital estetik işlemleri ile kadının cinsel açıdan özgüveninin arttırılması, zamanla yaşa ve/veya doğumlara bağlı gelişen deformasyonların düzeltilmesi, cinsel hazzın arttırılması ve orgazm fonksiyonunun kazandırılması amaçlanır.

  İç Dudak Estetiği (Labioplasti) Nedir?

  Vajina, “labia” adını verdiğimiz büyük ve küçük dudaklardan oluşur. Vajinanın ideal yapısında; dış dudaklar yani büyük dudaklar, iç dudakları (labium minör) tamamen sarar. Her iki dudak da orantılı boyutlardadır. Ancak bazı kadınlarda iç dudaklar yapısal olarak daha büyüktür. Bu da vajina sarkmasına benzer bir görünüm ortaya çıkarır. Bazı kadınlarda da doğumların ve ilerleyen yaşın etkisiyle iç dudaklar sarkabilir. Labioplasti yani iç dudak estetiği sayesinde, küçük dudaklar, büyük dudaklar ile orantılı boyutlara getirilir. Bu şekilde genital bölgenin daha estetik görünmesi sağlanır.

  Labioplastiye ihtiyaç duyulmasının bir başka nedeni de kadınların sosyal yaşamda rahat edebilmesidir. Çünkü normalden büyük olan iç dudaklar, özellikle dar kıyafetleri giymeyi zorlaştırabilir. Tayt ve mayolardan belli olan sarkmış görüntü, kadının özgüvenini düşürebilir.

  Eğer iç dudaklar normalden çok büyükse, cinsel yaşamda da sorunlar yaşanabilir. Labioplasti, iç dudakların büyük olmasından kaynaklanan tüm bu problemleri ortadan kaldırır. Böylece kadının hem psikolojik olarak hem de sosyal yaşamında rahat hissetmesini sağlar.

  Labioplasti sonrasında; vajinada his kaybı olması söz konusu değildir. Bu nedenle cinsellik olumsuz etkilenmez. İşlem yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanır ve hastalarımız kısa süre sonra günlük yaşamlarına dönebilirler. Labioplastiden sonra, sağlıklı bir şekilde gebe kalınabilir. Vajina içerisine müdahale yapılmadığı için labioplasti bâkire olanlara da yapılabilir.

  Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Nedir?

  Vajina daraltma, çeşitli nedenlerle esneyerek, dar yapısını kaybeden vajinanın yeniden daraltılması işlemidir. Özellikle çok sayıda doğum yapmış ya da iri bebek doğurmuş hastalarımız tarafından tercih edilen bir işlemdir. Vajina, yapı olarak esnek bir bölgedir. Bu nedenle doğumlar sonucunda esneyerek, normalden daha geniş hâle gelir. Vajeni destekleyen kaslarda (pelvik taban kasları) ve dokularda esneme ve yırtılma olur. Yaşlanmanın etkisi de bu sürece eklendiğinde, vajina iyice genişleyebilir. Bu durum dışarıdan bakılınca anlaşılmasa da cinsel yaşamda ciddi sorunlara yol açabilir. Çünkü vajinanın penisi tam olarak saramaması, her iki tarafın da cinsellikten aldığı zevki olumsuz etkileyen bir durumdur. İlişkide hissetme problemi, ilişki esnasında veya sonrasında vajinadan istenmeyen ses çıkması şikayetleri görülebilir. Uygun cerrahi yöntemlerle bu şikayetler tamamen giderilebilir.

  Vajinoplasti sayesinde, vajina yeniden eski, dar yapısına kavuşur. Vajina daraltma ameliyatı, cinsel olarak aktif olan her kadına yapılabilen bir ameliyattır. İşlemin etkisi kalıcıdır. Ancak kadın yeniden doğum yaparsa, vajina yeniden genişleyebilir.

  Vajinoplasti Adayları

  Birçok kadın çocuk doğurma dönemi sonra cinsel yaşantısı ve performansı için vajinoplasti yaptırmaktadır. Vajinoplasti sonrası cinsel hayatında belirgin bir düzelme gözlenmektedir.

  G ve O Noktası Büyütme Nedir?

  G ve O noktası büyütme işlemleri, kadının cinsel tatminini artırmak için yapılan genital estetik işlemlerdir. G noktası, kadınlarda orgazmdan sorumlu bir bölgedir. Vajinal orgazmın gerçekleşmesi için penetrasyon sırasında G noktasına temas edilmesi önemlidir. G noktası çıkık ve belirgin olduğunda, orgazm süreci de kolaylaşır. Ancak bazı kadınlarda bu bölge, yapısal olarak belirgin değildir. G noktasına yapılan yağ veya hyaluronik asit enjeksiyonu sayesinde, G noktasının büyütülmesi sağlanır.

  O-Shot işleminde ise, kişinin kendi kanından alınan, yoğun iyileştirici gücü bulunan plazmanın enjeksiyonu yapılır. Bu plazma, kişinin kanındaki iyileştirici hücrelerin, laboratuvar ortamında yoğunlaştırılması ile elde edilir. Elde edilen yoğun sıvı, vajina ve klitorisin belirli bölgelerine enjekte edilir. Böylece vajinadaki hassasiyetin artması ve kadının cinsellikten daha fazla zevk alması sağlanır.

  Kızlık Zarı Dikimi (Hymenoplasti) Nedir?

  Kızlık zarı dikimi; yırtılan kızlık zarının onarılması için yapılan bir işlemdir. Kızlık zarının esas işlevi; ergenlik çağında, üreme sistemini korumaktır. Ancak birçok toplumda, bekâret ile doğrudan bağlantılı görülür. Bu nedenle kızlık zarının dikilmesi talep edilebilir. Kızlık zarı dikiminden sonra, ilk cinsel ilişkide yeniden kanama olur. Kızlık zarının dikildiği, dışarıdan bakıldığında ya da cinsellik sırasında anlaşılmaz. Bu nedenle güvenli bir işlemdir. Ameliyat sonrası rahattır ve kısa sürede iyileşme sağlanır. Dikiş alınmasını gerektirmeyecek materyaller kullanıldığında, hastanın kendi kendine yapacağı pansuman yeterlidir.

  Genital Estetiğin Riskleri Nelerdir?

  Genital estetik uygulamalarda risk oldukça azdır. Hatta yok denecek kadar azdır diyebiliriz. Ancak bu da doktorun uzmanlığını ön plana çıkarmaktadır. Genital estetik işlemler kısa sürede tamamlanan işlemler olmasına rağmen, uzman bir hekim tarafından yapılmadığında, enfeksiyon vb. birçok riski beraberinde getirebilir. Aynı zamanda hastanın da operasyon sonrasında uyması gereken hijyen kurallarını bilmesi ve enfeksiyona neden olabilecek durumlardan mümkün olduğu kadar kaçınması gerekir.

  İstanbul Genital Estetik Fiyatları

  Genital estetik işlemler; vajina iç dudaklarının küçültülmesi, vajina dış dudak estetiği, G noktası büyütme gibi birçok işlemi kapsar. Bu nedenle her hastamızda, ihtiyaçlara göre, farklı uygulamalar yapılır. Bu işlemlerin her birinde ise farklı fiyatlar geçerlidir. Bazı hastalarımızda labioplasti, vajinoplasti ya da G noktası büyütme kombine olarak uygulanabilir. Bu da genital estetik fiyatlarını etkileyecektir.

  İstanbul’da genital estetik fiyatları 2024 hakkında daha fazla bilgi almak için Doç. Dr. İlker Kahramanoğlu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Bağlanın
  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi