Vajinoplasti İstanbul

  Vajinoplasti İstanbul, “vajina daraltma” olarak da bilinen bir genital estetik işlemdir. Günümüzde, kadınlar tarafından en sık tercih edilen genital estetik işlemlerden biridir. Bunun nedeni; vajina yapısının oldukça esnek olması ve zaman içerisinde çok fazla genişlemesidir. Vajina aşırı genişlediğinde ise cinsellikten alınan zevk azalır. Vajina penisi yeterince saramaz. Bu durum hem kadın hem de erkek için bir sorun hâline gelebilir. Vajinoplasti sayesinde, vajinadaki deforme olmuş dokuların yeniden sıkılaştırılması sağlanır. Böylece cinsellikten alınan haz artar ve kadın kendini cinsel yaşamında daha huzurlu, mutlu ve özgüvenli hisseder.

  Yazımızın devamında vajinoplasti hakkında daha fazla bilgiyi bulabilirsiniz. İstanbul’da vajinoplasti hakkında daha fazla bilgi almak için ise Doç. Dr. İlker Kahramanoğlu ile iletişime geçebilirsiniz.

  Vajinoplasti Ameliyatı Nedir?

  Vajinoplasti yani vajina daraltma işlemi, vajinadaki deforme olan ve genişleyen bölgelerin daraltılması amacıyla yapılan bir işlemdir. Vajinoplasti ameliyatında temel amaç; vajinanın görünümünü değiştirmek değildir. Genital bölgedeki işlevsel sorunların ortadan kaldırılması ve cinsel birleşme esnasında daha fazla zevk alınması amacıyla yapılan bir işlemdir. Özellikle orta yaş ve üzeri kadınlarda daha çok tercih edilir. Ancak yapısal olarak vajina bölgesi geniş olan genç hastalarımıza da yapılabilmektedir.

  Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Neden Yapılır?

  Vajina, yapı olarak esnek bir bölgedir. Bu nedenle hem ilerleyen zamanın da etkisiyle hem de doğumlara bağlı olarak genişler. Özellikle çok sayıda doğum yapan ve iri bebek doğuran kadınlarda, doğum sonrası vajina genişlemesi sık görülen bir durumdur. Sağlık açısından sorun olmasa da bu durum, cinsel yaşamı olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle vajinoplasti yapılması tercih edilebilir.

  Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

  Vajinoplasti, lokal ya da genel anestezi ile yapılabilir. Anestezi türü, ameliyat sırasında uygulanacak yönteme göre de değişebilir. Vajinoplasti ameliyatında, vajinada genişlik oluşturan bölge kesilir. Böylece vajina arka duvarından vajina girişine kadar daralma sağlanır. Vajina girişindeki dokular ve kaslar güçlendirilir. Gevşemiş doku çıkarılıp, vajina daraltıldıktan sonra, kalan doku yeniden vajinaya dikilir. Bu esnada vajinanın anatomik yapısına hasar verilmez ve ameliyatla elde edilen darlık korunur. Eğer labioplasti gibi diğer genital estetik işlemler de yapılacaksa, ameliyat bir miktar daha devam eder. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra vajina bölgesi temizlenir ve hastamız anesteziden uyandırılır.

  Vajinoplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Vajinoplasti ameliyatı, yaklaşık olarak 45 dakika süren bir ameliyattır. Ancak bunun minimum süre olduğunu söyleyebiliriz. Vajinadaki genişlemenin miktarına bağlı olarak (eğer yapılacak başka genital estetik işlemler de varsa) bu süre 90 dakikayı bulabilir.

  Vajinoplasti ile Vajina Ne Kadar Daraltılabilir?

  Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişebilir. Çünkü vajina ne kadar genişlemişse, daraltma imkânımız da o kadar artar diyebiliriz. Vajinanın genişleme miktarı da kadınlar için sabit değildir. Bunun ölçmenin en iyi yöntemlerinden biri parmak testidir. Eğer vajinaya 1 – 2 parmak giriyorsa, bu normal vajina darlığı kabul edilir. 3 parmak, genişlemenin olduğunu; 4 parmak ise vajinanın ciddi oranda genişlediğini gösterir. Özellikle çok sayıda doğum yapmış hastalarımızda, genişleme miktarı fazladır. Bu hastalarda 7 – 8 cm’e kadar daraltma söz konusu olabilmektedir.

  Doğumdan Sonra Ne Zaman Vajina Daraltılabilir?

  Doğumdan sonra, vajina iyice genişler. Bu nedenle hemen vajinoplasti yapmak doğru değildir. Vajina dokuları kendini toparladıktan ve en sıkı hâline geldikten sonra vajina daraltma yapılabilir. Bu süre ise yaklaşık 1 yıldır diyebiliriz.

  Vajina Daraltma Ameliyatından Sonra;

  Vajinoplastiden sonra kişinin sağlığını koruyabilmesi için dikkat etmesi gereken bazı noktalar olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü her ameliyat gibi vajina daraltma ameliyatında da enfeksiyon riski vardır. Bu nedenle hem hijyen kurallarına hem de cinsel perhiz süresine dikkat etmek gerekir.

  • Vajinoplasti sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Ancak ameliyat sonrası süreci de rahat geçirebilmek için doktorun reçete ettiği ilaçları düzenli kullanmak gerekir.
  • Vajinoplastiden yaklaşık 1 – 2 ay sonra tamamen iyileşme gerçekleşir. Bu nedenle en az 1 ay cinsel perhiz tavsiye edilir.
  • Vajina daraltıldıktan sonra deniz, havuz ve saunaya girmek enfeksiyon riskini artırabilir.
  • Vajinoplastiden sonra, bir süre ayakta duş alınması enfeksiyon riskini azaltacaktır.
  • Vajinoplasti sırasında atılan dikişler kendiliğinden erir. Bu nedenle dikişlerin alınması ya da pansuman yapılması gerekmez.
  • Vajina daraltıldıktan sonra yeniden genişleyebilir. Bu nedenle kişinin bir sonraki gebelik planını da dikkate alması gerekir. Eğer yakın dönemde gebelik planlanıyorsa, bu durum mutlaka doktor ile konuşulmalıdır.

  İstanbul Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Fiyatları

  Vajina daraltma ameliyatları, doğru koşullarda, deneyimli bir doktor tarafından yapıldığında risksiz ameliyatlardır. Bu süreçte, hasta genital bölgedeki diğer kusurların giderilmesi için farklı estetik işlemleri de tercih edebilir. Özellikle iç dudakların küçültülmesi (labioplasti) ve G noktası estetiği, vajinoplasti ile sık yaptığımız estetik işlemlerdir. Bu ek estetik uygulamalar da yapılırsa, vajinoplasti fiyatları da değişecektir. Aynı zamanda vajinadaki esnemenin miktarına bağlı olarak da vajinoplasti fiyatları değişebilir.

  İstanbul’da vajina daraltma fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Doç. Dr. İlker Kahramanoğlu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Bağlanın
  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi