Labioplasti İstanbul

  Labioplasti; iç dudak olarak adlandırılan genital alanları orantılı hâle getirerek, genital bölgeyi daha estetik göstermeyi amaçlayan bir işlemdir. Labioplasti, genital estetik uygulamalar arasında en sık tercih edilenlerin de başında gelir. Çünkü iç dudakların büyük olması, kişiyi hem psikolojik hem de fiziksel olarak etkileyebilir. İç dudakların normalden büyük olması, cinsel ilişkide ağrıya neden olabilir. Aynı zamanda vajinanın sürekli bakterilerle temas etmesinin ve idrar yolu iltihabının da önemli sebeplerinden biridir. Labioplasti sayesinde, genital bölgedeki estetik ve işlevsel sorunlar ortadan kaldırılabilir.

  İstanbul’da labioplasti ve labioplasti fiyatları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz, Doç. Dr. İlker Kahramanoğlu ile iletişime geçebilirsiniz.

  Labioplasti (İç Dudak Estetiği) Nedir?

  Kadın cinsel organı, “labium” adı verilen dudaklardan oluşur. Bu dudakları da “labium minör (küçük dudaklar)” ve “labium majör (büyük dudaklar)” olarak iki gruba ayırabiliriz. Normal vajina yapısında; büyük dudaklar, iç dudak olarak da bilinen küçük dudakları örter. Vajina dudaklarının orantısız boyutlarda olması durumunda ise labioplasti ile vajinanın estetik görünmesi sağlanabilir.

  Labioplasti (İç Dudak Estetiği) Neden Yapılır?

  • Bazı kişilerde, yapısal nedenlerle iç dudaklar daha büyüktür. İç dudaklardaki sarkma, doğumların ve ilerleyen zamanın etkisiyle de ortaya çıkabilir. İç dudakların belirgin olması, vajinal bölgenin dar kıyafetlerden kolayca belli olmasına neden olur. Bu durum, özellikle mayo ve tayt gibi dar kıyafetleri tercih eden kadınlar için estetik bir sorun olabilir.
  • Bununla birlikte bazı hastalarımız, estetik kusurların yanında fiziksel sorunlardan da bahsederler. Örneğin sık tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonları da iç dudakların büyüklüğü nedeniyle oluşabilir. İç dudaklar, normalden büyük olduğunda, sık sık bakterilerle temas ederek, vajina içerisine enfeksiyon taşıyabilirler.
  • Bazı kişilerde de cinsel ilişkide ağrının nedeni labium minörün büyük olmasından kaynaklanır. Cinsel ilişki sırasında sürtünmeyi artıran ve penisin vajina içerisindeki hareketini olumsuz etkileyen dudaklar, kişinin cinsel yaşamına olumsuz etki edebilir. Bu durumda labium minörlerin küçültülmesi yani labioplasti ameliyatı yapılması en iyi çözüm olacaktır.

  Labioplasti Kimlere Yapılabilir?

  Labioplasti, 18 yaşını geçen her kadına yapılabilir. Hatta bâkire hastalarımız bile labioplasti ameliyatı olabilmektedir. Çünkü labioplasti sırasında vajinadaki iç dokulara herhangi bir müdahale yapılmaz.

  Labioplasti doğumlardan sonra da yapılabilir. Aynı zamanda planlanan gebeliği de olumsuz etkilemez. Labioplasti yaptırmayı düşünen birçok kadın, ameliyatın gebelik sürecini olumsuz etkileyeceğine dair yanlış bir inanca sahiptir. Labioplasti gebeliği engellemez ve genel sağlık durumu uygun olan her kadına yapılabilir.

  Labioplasti Sonrası His Kaybı Olur Mu?

  Labioplasti ameliyatından sonra his kaybı görülmesi söz konusu değildir. Bu nedenle cinsel yaşam olumsuz etkilenmez. Hatta dudakların orantılı ve simetrik olması nedeniyle, cinsel ilişkide ağrı vb. sorunlar da ortadan kalkabilir. Bu da kişinin cinsellikten aldığı zevki yükseltecektir.

  Labioplasti ile Hangi Kusurlar Düzeltilir?

  Labioplasti ile iç dudaklardaki tüm estetik sorunlar düzeltilebilir. Bunların başında;

  • İç dudakların sarkması
  • Asimetrik yapıda olması
  • İç dudakların normalden büyük olması gelir.

  Labioplasti Nasıl Yapılır?

  Labioplasti ameliyatı, ağrısız ve acısız bir işlemdir. Uygulama sırasında yapılan anestezi işlemi sayesinde, kişi oldukça konforlu hisseder. Labioplasti yapılırken hastanın genel sağlık durumu da değerlendirilerek; genel, lokal anestezi ya da sedasyon yöntemlerinden biri tercih edilebilir. Operasyon yaklaşık 45 dakika – 1 saat kadar sürer.

  Labioplastiden sonra;

  • Dikiş aldırma ya da pansuman gerekmez. Ameliyat sırasında kullanılan dikişler kendiliğinden erir.
  • Enfeksiyon riskini minimuma indirmek için kişisel hijyene özen göstermek gerekir. Tuvaletten sonra vajinayı temizlerken, temizlik işlemi önden arkaya doğru yapılmalıdır.
  • Deniz, hamam ve havuz vb. ortak kullanım alanlarından bir süre uzak durmak gerekir.
  • Yoga, fitness vb. esneklik ve efor gerektiren sporlardan uzak durulmalıdır. Bunlar yerine hafif tempolu yürüyüşler tercih edilebilir.
  • En az 4 hafta süreyle epilasyon yapmamak ve cinsel perhiz kuralına uymak gerekir.

  Labioplastinin Zararları Var Mıdır?

  Labioplasti, doğru koşullarda ve deneyimli bir doktor tarafından yapıldığında, riskli bir işlem değildir. Ancak ameliyat sonrası sürece de dikkat edilmezse, enfeksiyon riski ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle labioplastinin mutlaka deneyimli bir hekim tarafından yapılması ve ameliyat sonrası süreçte hastanın da ekstra dikkatli olması gerekir.

  İstanbul Labioplasti Fiyatları 2024

  Labioplasti İstanbul, günümüzde neredeyse her ilimizde yapılan, kadınların giderek daha fazla tercih ettiği bir estetik uygulamadır. En çok yapıldığı illerden birisi de İstanbul’dur. Ancak İstanbul’da labioplasti fiyatları da semte ve doktora göre farklılık göstermektedir. Bununla birlikte yapılacak ek işlemler de labioplasti fiyatlarını değiştirebilir. Eğer labioplasti ile birlikte vajinoplasti ya da G noktası büyütme gibi işlemler de yapılacaksa, ameliyat fiyatları artabilir.

  Bu nedenle labioplasti fiyatları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Doç. Dr. İlker Kahramanoğlu ile doğrudan iletişime geçebilir; tüm sorularınıza yanıt alabilirsiniz.


  Doktora Bağlanın
  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi