G Noktası Büyütme İstanbul

  G noktası büyütme, “orgazm aşısı” olarak da bilinen ve cinsellikten alınan zevki artırmayı amaçlayan bir genital estetik işlemdir. G noktası, vajinada bulunan ve uyarıldıkça orgazmı sağlayan bir noktadır. Vajinanın diğer bölgelerine göre daha hassas ve kabarık yapıdadır. G noktası, bazı kadınlarda, çeşitli nedenlerle yeterince belirgin olmayabilir. Bu durumda, G noktasına yapılan enjeksiyon işlemiyle, G noktasının daha belirgin olması ve duyarlı hâle gelmesi sağlanabilir.

  İstanbul’da G noktası büyütme ve fiyatları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Doç. Dr. İlker Kahramanoğlu ile iletişime geçebilirsiniz.

  G Noktası Nerededir?

  G noktası, ilk kez 1950’li yılların başında, Gräfenberg isimli bir jinekolog tarafından tanımlanmıştır. Uzman jinekolog, bu bölgenin kadının uyarılmasını kolaylaştıran ve orgazmı sağlayan bir bölge olduğunu söyleyerek, G noktasının cinsellikteki önemini vurgulamıştır.

  G noktası, vajinanın girişinde bulunur. Kadın ve erkeklerin vücudunda, uyarılmayı sağlayan bazı bölgeler vardır. “Erojen” bölge olarak tanımladığımız bu bölgeler, cinsel hazza ulaşmayı kolaylaştırır. Kadınlarda, erojen bölge olarak tanımlayabileceğimiz bölgelerin başında ise G noktası gelir. G noktası, vajinanın ön duvarında, vajina girişinin ise yaklaşık 3 – 6 cm ilerisinde bulunan bir bölgedir. İdrar kanalına yakın bir noktada bulunur. G noktasında, kılcal damarlar yoğunlaştığı için bu bölgedeki duyarlılık, vajinanın diğer kısımlarına göre daha fazladır.

  G Noktası Ne İşe Yarar?

  G noktası, üretra bölgesine yakın bir yerde bulunur. Bu bölgedeki salgı bezleri, cinsellik sırasında çalışarak, cinselliğin daha kolay gerçekleşmesini sağlar. G noktası da bu bezlerin yoğunlaştığı bölgeye yakındır. Bu nedenle hassas ve duyarlıdır. Cinsel ilişki sırasında penis G noktasına temas ettikçe, kadının cinsellikten aldığı zevk artar ve hazza ulaşması daha kolay olur. Bazı kadınlarda, G noktası daha duyarlıdır. Bu nedenle cinsellikten alınan zevk de daha fazladır. Ancak bazı kadınlarda G noktası yeterince çıkık değildir. Ya da kadınlar, daha çok zevk alabilmek için bu bölgenin belirginleştirilmesini tercih edebilirler.

  G Noktası Büyütme Nedir?

  G noktası büyütme, günümüzde en çok tercih edilen genital estetik uygulamalardan biridir. G noktası büyütmenin amacı; yukarıda anlattığımız gibi vajinanın diğer bölgelerine göre daha hassas olan G noktasının daha duyarlı hâle getirilmesidir. Böylece kadınlar mastürbasyon ya da cinsellik sırasında daha fazla zevk alarak, orgazm noktasına daha çabuk ulaşmaktadırlar.

  Kolay bir dolgu işlemi ile yapılan G noktası büyütme işlemi sayesinde kadınların cinsellikten aldığı zevk artmaktadır. Bu da çiftlerin cinsel yaşamına olumlu etkilerini göstermektedir. G noktası büyütme, bazı hastalarımızda ise “anorgazmi” yani orgazm olamama sorununu ortadan kaldırmak için yapılır.

  G Noktası Büyütme Nasıl Yapılır?

  G noktası büyütme işlemi, enjeksiyon ile yapılır. Öncelikle vajinanın anatomik yapısı kontrol edilir ve G noktasının durumu jinekolog tarafından değerlendirilir. G noktası büyütme, anestezi altında yapılan bir işlemdir. Genellikle lokal anestezi tercih edilir. Lokal anestezi sayesinde, genel anestezinin şiddetli yan etkileri olmadan, pratik bir şekilde uygulama yapılabilmektedir.

  Lokal anestezi uygulaması yapıldıktan sonra acı ya da ağrı hissi tamamen ortadan kalkar. Bu nedenle hastalarımız rahatlayabilir ve kendini jinekologun deneyimine bırakabilir. Kişinin ihtiyaçlarına göre hazırlanan hyaluronik asit ya da yağ dolgusu, G noktasının bulunduğu bölgeye enjekte edilir. Bu işlem yaklaşık 15 – 20 dakika içerisinde tamamlanır. Pratik bir işlem olmasına rağmen, kişinin cinsel yaşamına olumlu etkileri büyüktür.

  G Noktası Büyütme İşleminden Sonra;

  • G noktası büyütme, cerrahi bir işlem değildir. Bu nedenle uygulamadan sonra günlük yaşama dönüş süreci de oldukça kolaydır. Hastalarımız, genellikle aynı gün içerisinde, ek bir genital estetik uygulama yapılmamışsa, evlerine dönebilirler.
  • Cinsel birliktelik konusunda bir sınırlama yoktur. Bu nedenle işlemin yapıldığı gün bile cinsel ilişki yaşanabilir.
  • Ne işlem sırasında ne de işlemden sonra ağrı hissedilmez. Bu nedenle özel bir bakım süreci gerekli değildir.

  G Noktası Büyütme Kalıcı Mıdır?

  Dolgu uygulamalarının kalıcılık süresi birçok faktöre bağlıdır. Kişinin cilt yapısı ve uygulanan dolgunun özellikleri kalıcılık süresini de etkiler. Ancak G noktası büyütme işleminin yaklaşık 6 ay kadar kalıcı olduğunu söyleyebiliriz. G noktası büyütme işleminde kullanılan dolgu malzemeleri, insan cildi ile uyumlu maddeler olduğu için G noktası büyütme dolgusu tekrar edilebilir.

  İstanbul G Noktası Büyütme Fiyatları

  G noktası büyütme İstanbul, günümüzde giderek daha fazla kadın tarafından tercih edilen bir işlemdir. Yalnızca cinsel yaşamında orgazm sorunları olan kadınlar değil; tüm kadınlar, cinsellikten daha fazla zevk almak için bu işlemi tercih edebilirler. G noktası büyütme işlemi fiyatları ise İstanbul’da semtten semte, doktordan doktora değişebilir. Bu nedenle sabit bir fiyattan söz edemeyiz. Ancak İstanbul’da genital estetik işlemler ile ilgili tüm merak ettikleriniz ve G noktası büyütme fiyatları için Doç. Dr. İlker Kahramanoğlu ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Bağlanın
  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi