Vajinal Estetik İstanbul

  Vajinal estetik İstanbul; hem estetik hem de cinsel sorunlar nedeniyle yapılabilen, vajinadaki birçok kusurun giderilmesini sağlayan işlemlerdir. Günümüzde, birçok kadın vajinal estetik işlemler hakkında daha fazla sahip olmakta ve daha fazla vajinal estetik yaptırmaktadır. Özellikle; iç dudakların büyük olması, G noktasının yeterince uyarılmaması ya da vajina genişlemesi gibi cinsel sorunlara neden olan kusurlar için vajinal estetik en ideal tedavidir.

  Bununla birlikte dar kıyafetleri rahatça giyebilmek, cinsellik esnasında iyi ve özgüvenli hissetmek için de vajinal estetik yaptırılabilir. Çünkü beden bir bütündür ve kadının kendini beğenebilmesi için vücudundaki her noktadan memnun olması gerekir.

  Bu amaçlarla yapılan en yaygın vajinal estetik işlemler ise; vajinoplasti, labioplasti (iç dudakları küçültme), G ve O noktası büyütme olarak sıralanabilir. Yazımızın devamında, vajinal estetik işlemler hakkında daha fazla bilgiyi bulabilirsiniz. İstanbul’da vajinal estetik ve fiyatları ile ilgili merak ettikleriniz için Doç. Dr. İlker Kahramanoğlu ile iletişime geçebilirsiniz.

  Vajinal Estetik Neden Yapılır?

  Vajinal estetik farklı nedenlerle yapılabilir. En yaygın nedenleri ise kadının fiziksel görünümünü bozan kusurlar ve cinsel sorunlardır.

  Genital bölgede en çok şikâyet edilen estetik kusurların başında iç dudakların aşırı büyük olması gelir. Labium minus adını verdiğimiz iç/küçük dudaklar, normal bir vajina görünümünde, dış dudaklar tarafından örtülür. Küçük dudakların büyük olması ise vajinanın sarkmış gibi görünmesine neden olur. Bu durum, özellikle genç hastalarımız için büyük problem olabilir. Kişi cinsellik sırasında kendini beğenmeyebilir. Aynı zamanda dar kıyafetleri giymekten kaçınabilir. Tüm bu sorunları gidermek için vajinal estetik uygulamalar yapılabilir.

  Bazı kişiler ise cinselliğin kalitesini artırmak için vajinal estetik işlemlere başvururlar. Özellikle fazla sayıda doğum yapmış ya da iri bebek doğurmuş kadınlarda vajina genişlemesi sık karşılaşılan bir durumdur. Bu da vajinanın penisi tam olarak kavramasını engeller ve her iki taraf için de cinsellikten alınan hazzı azaltır. Benzer şekilde G noktasının yeterince duyarlı olmaması da cinsel zevki azaltabilir ve bu sorunlar da genital estetik ile giderilebilir.

  Vajinal Estetik Uygulamalar Nelerdir?

  Kadınlar arasında en yaygın tercih edilen vajinal estetik uygulamalar:

  • Labioplasti (İç dudakların küçültülmesi)
  • Vajinoplasti (Vajina daraltma)
  • Hymenoplasti (Kızlık zarı dikimi)
  • G noktası büyütme ve O noktası büyütmedir.

  Labioplasti (İç Dudak Ameliyatı) Nedir?

  Labioplasti, yani iç dudak ameliyatı; normalden büyük boyutlardaki iç dudakların küçültülmesini ve büyük dudaklar ile orantılı olmasını sağlayan bir estetik uygulamadır.

  Labioplasti, çoğunlukla estetik amacıyla tercih edilen bir uygulamadır. Çünkü iç dudakların normalden büyük olması, vajinanın sarkmış görünmesine neden olur. Bu görünüm, özellikle tayt ve mayo gibi, dar kıyafetlerden belli olur. Bu da kişinin giydiklerini kendine yakıştırmamasına neden olabilir. Aynı zamanda kişi, partnerine çekici görünmediğini de düşünebilir. Bu nedenle labioplasti yaptırmayı tercih edebilir.

  Ancak bazı kişilerde labium minörlerin büyük olması, fiziksel sorunlara da neden olur. Sarkık iç dudaklar, vajina içerisine mikrobu daha fazla taşır. Bu nedenle kişi tekrar eden idrar yolu enfeksiyonları yaşayabilir. Ayrıca cinsellik sırasında da ağrı ve acı sorunu olabilir. Bu durum özellikle doğumdan sonra iç dudakları sarkan kadınlarda sıklıkla görülür.

  Labioplasti cinsel hazzı olumsuz etkiler mi?

  Labioplasti ameliyatı, cinsel hazzı olumsuz etkilemez. Hatta iç dudakların küçültülmesi, sürtünmeyi azaltacağı için cinsellikten alınan haz artabilir bile.

  Labioplasti kimlere yapılabilir?

  Labioplasti, genel sağlık durumu ameliyat olmaya müsait olan, 18 yaşını geçmiş, tüm kadın hastalarımıza yapılabilir. Ameliyat sırasında kızlık zarı (hymen) bozulmaz. Bu nedenle bâkire olanlar da iç dudak ameliyatı olabilir.

  Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Nedir?

  Vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatı; genişleyen vajinal dokuların daraltılması ve kişinin cinsellikten daha fazla zevk alması için yapılan bir estetik uygulamadır. Özellikle çok sayıda doğum yapan ya da doğum süreci zorlu olan kadınlar tarafından tercih edilir.

  Hem doğumlara hem de yaşa bağlı olarak vajina dokuları zayıflar. Her doğumda, vajina dokuları esneyerek, vajinayı daha geniş hâle getirir. Yapısal faktörlere de bağlı olarak, bu genişleme cinselliği olumsuz etkileyecek seviyeye gelebilir. Genişleyen vajina, penisi tamamen saramaz ve bu durum çiftler için bir problem hâline gelebilir. Vajinoplasti sayesinde, vajinadaki esnek dokular toparlanır ve cinselliğin yeniden sağlıklı bir şekilde devam etmesi sağlanır.

  Vajinoplastiden sonra vajina yeniden genişler mi?

  Vajinoplastiden sonra vajina yeniden genişleyebilir. Ancak bu yeniden doğum yapılması ya da yaşın ilerlemesi ile alakalı bir durumdur. Bu nedenle kadın yakın zamanda, yeniden normal doğum yapmayı planlıyorsa bu durum mutlaka değerlendirilmelidir.

  Vajinoplastiden sonra cinsel hayata ne zaman dönülebilir?

  Vajinoplastiden sonra hemen cinsel yaşama dönmek, ameliyatın etkisini azaltabilir. Bu nedenle vajinoplastiden sonra en az 1 ay cinsel perhiz kuralına uymak gerekir.

  Kızlık Zarı Dikimi (Hymenoplasti) Nedir?

  Kızlık zarı dikimi yani hymenoplasti, hasar gören kızlık zarının onarılması için yapılan bir işlemdir. Kızlık zarı dikimi, partner tarafından anlaşılmaz ve vajinanın estetik görünümünde bir değişikliğe neden olmaz. Ancak birçok kişi, toplumsal kabuller nedeniyle kızlık zarının onarılmasını isteyebilir. Bu durumda, kızlık zarı geçici ya da kalıcı olarak onarılabilir.

  Geçici kızlık zarı dikimi nedir?

  Geçici kızlık zarı dikimi; kızlık zarı onarıldıktan sonra kısa sürede cinsel ilişkiye girecek kişilere yapılan bir işlemdir. Kızlık zarı geçici olarak dikildikten sonra, 3 – 7 gün içerisinde yeniden cinsel birliktelik olmalıdır.

  Kalıcı kızlık zarı dikimi nedir?

  Kalıcı kızlık zarı dikimi; kızlık zarının kalıcı olarak dikilmesidir. Eğer kızlık zarı dikildikten sonra, yakın zamanda cinsel ilişki yaşanmayacaksa, flep yöntemiyle kızlık zarı dikilebilir. Geçici ve kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra, ilk ilişkideki gibi kanama olur ve kızlık zarının dikildiği anlaşılmaz.

  G ve O Noktası Büyütme Nedir?

  G noktası büyütme; kadının orgazm olmasında büyük rolü olan G noktasının, dolgu ya da yağ ile büyütülmesidir. G noktası yeteri kadar duyarlı olmadığında, orgazm zorlaşır. G noktasının büyütülmesi, penisin bu bölgeye daha kolay temas etmesini sağlayarak, kadının cinsellikten aldığı hazzı artırır.

  O noktası büyütme ise klitoris ve vajinanın belirli bölgelerine, yoğunlaştırılmış plazma enjekte edilmesiyle yapılır. O noktası büyütme işleminde kullanılan yoğun plazma, kişinin kendi kanından elde edilir. Bu nedenle güvenilir bir işlemdir ve kişi istediği sürece tekrar edilebilir.

  Enjekte edilen yoğun plazma, vücuttaki yenileyici hücreler bakımından zengindir. Vajina dokularının yenilenmesine ve gençleşmesine yardımcı olur.

  İstanbul Vajinal Estetik Fiyatları

  Vajinal estetik işlemler hem vajinanın yıpranan dokularını yenilemek hem de görünüşteki estetik kusurları gidermek için yapılabilir. Bu noktada her kadının ihtiyaçları farklıdır. Bazı kadınlarda birden fazla genital estetik işlem, kombine olarak uygulanabilir. Örneğin; vajina daraltma ile birlikte iç dudaklar da toparlanabilir. Bu da genital estetik fiyatlarını etkileyecektir.

  İstanbul’da vajinal estetik fiyatları hakkında merak ettiklerinizi danışmak için Doç. Dr. İlker Kahramanoğlu ile iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.


  Doktora Bağlanın
  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi